CS:GO

CS:GO’da FPS Nasıl Arttırılır? Kesin Çözüm

Merhaba Arkadaşlar, çoğumuzun oyun oynarken en büyük sorunu olan FPS düşüklüğü bellek, işlemci veya ekran kartımızın yetersizliğinden kaynaklanır.Bütçeniz bu donanımları arttırmaya yetmiyor ise FPS sorununu yazılımsal sorunlarla halledeceğiz.

1-) Arkada boşa çalışan uygulamaları kapatın.

Şu işlemleri sırayla uyguluyoruz. Başlat>Çalıştır>msconfig>Başlatma buradan arkaplanda çalışmasını istemediğiniz uygulamaları kapatabilirsiniz.

2-) Ekran kartı ayarlarınızdan performansı arttırabilirsiniz.

Ekran kartınıza uygun olan yazılımı indirdikten sonra görüntüde kaliteye değil performansa öncelik verin.Eğer ekran kartınızın overclock desteği varsa overclock yaparak ekran kartınızın çalışma mhz’sini arttırabilirsiniz.Eğer overclock yapmada tecrübeli değilseniz bu işlemi kendiniz yapmamanız bu işte daha uzman birine yaptırmanızı öneriyoruz.

3-) Oyun içi ekran ayarlarını olabildiğince düşük tutun.

Çözüntü oranını 4:3 olarak ayarlamanız FPS’nizin yüksek olmasında büyük rol oynarken gelişmiş video seçeneklerini düşük tutmak FPS’de artış sağlar.

4-) Başlatma seçeneklerini ayarlayın.

Oyuna girmeden önce kütüphanedeyken oyunumuza sağ tıklayıp özelliklere tıklayıp başlatma seçeneklerine tıklayarak şu komutları yazmanız hem oyunda FPS artışı hemde zaman tasarrufu edeceksiniz

  • -novid :Oyuna girerken çıkan animasyonun kaldırılmasını sağlayarak size büyük oranda zaman tasarrufu ederken FPS artışında da etkin rol oynar.
  • -high : İşlemcinizin oyuna ağrılık vermenizi sağlar.
  • cl_bob_lower_amt 5 : Oyunda silahlarınızın titremesini engeller.

Oyunlarda bol bol FPS almanız dileğiyle…

Arda

Counter'da rütbe düşmemek için Valorant oynayan bir yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu