CS:GO

Inferno Haritasındaki Tüm Bisikletler

Inferno, Counter-Strike 1.1 sürümünden beri hayatımızda olan bir harita. İlk CS’den CS:GO’ya kadar büyük değişikliklere uğrayan harita, 2016 tarihinde yenilenerek şu anki halini aldı. Peki, İtalya’da olduğunu tahmin ettiğimiz bu haritada çok önemli bir detaydan bihaber olduğunuz farkında mısınız? Aramızdan kaçı, de_Inferno’da kaç tane bisiklet olduğunu biliyor? Haydi tek tek bütün bisikletlere göz atalım.

Bisiklet #1

Inferno Bisiklet 1

Yeri: T Base

Rengi: Sarı

Bulma Zorluğu: Çok Kolay

Buradaki bisikleti bulması aşırı derecede kolay. Direkt Teröristlerin doğduğu bölgede, karşıdaki abdest alma fışkiyesinin yanında sizi bekliyor. Oyundaki göreceğiniz ilk bisiklet muhtemelen bu. Ama durun ben söyliyim, bu bisikletin burada olduğundan haberiniz bile yoktu değil mi?

Bisiklet #2

Inferno Bisiklet 2Yeri: T-Base Çıkışı

Rengi: Yeşil

Bulma Zorluğu: Baya Kolay

İkinci bisikletimizin de bulunması fazlasıyla kolay. Aslında burada pek vakit geçirmedimiz için ilk bisiklet kadar kolay da değil ama neyse. T-Spawn’ı ikinci mide bağlayan çıkışta, moped tarzı motorun yanında bulunuyor. Maalesef motosikletin yanında pek dikkatimizi çekmiyor 🙁

Bisiklet #3

Inferno Bisiklet 3Yeri: Ev girişi – Back Alley

Rengi: Sarı

Bulma Zorluğu: Orta

Bulma zorluğu olarak orta olan ilk bisikletimiz hayırlı olsun 😀 Orta zorluktaki bisikletler bulması kolay, fakat görmesi zordur. Çünkü genellikle bu bölümlerde rakibe odaklanırız ve bu güzel bisikletlerin yerini fark edemeyiz. Bu bisiklet ise ev girişinde gölgede kaldığı için dikkatimize çekemiyor ve bakılmadan geçiliyor.

Bisiklet #4

Inferno Bisiklet 4Yeri: Truck Karşısı – Varil Yanı

Rengi: Sarı

Bulma Zorluğu: Orta

Tamam kabul ediyorum, aslında çoğumuz bu bisikletin varlığından haberdarız ve hatta arada çarpıp takıldığımız için küfür bile ediyoruz. Çoğumuzun bu bisiklete hak ettiği değeri vermemesi beni oldukça üzüyor 🙁

Bisiklet #5

Inferno Bisiklet 5Yeri: Çukur (Pit)

Rengi: Somon Pembesi

Bulma Zorluğu: Orta

Çukurda duran bu bisikleti özellikle CT’de A bölgesinde oynayan oyuncular iyi bilir. Pit’teyken bisikletin üstüne çıkıp short ve balkon kesmek için yaratılmıştır. Dünyanın en şanssız bisikleti olma özelliğine sahiptir aynı zamanda. Üstüne molotoflar, el bombaları ve mermiler yağar. Bir bisiklet olsam kesinlikle bu bisiklet olmak istemezdim.

Bisiklet #6

Inferno Bisiklet 6Yeri: Kütüphane yanındaki boşluk (Buranın ismini bilmiyorum ben, genelde sağdaki boşlukta diye info veriyoz)

Rengi: Kırmızı

Bulma Zorluğu: Zor

Zorluk seviyesi en yüksek olan son 3 bisikletimiz, haritanın dışında bulunuyor. Özellikle bisiklet aramıyorsanız bunları fark etmeniz bayaaa zor. A bölgesinde kalan bu bisikleti, yalnızca Inferno’da çok sayıda retake oynayan oyuncular bilir.

Bisiklet #7

Inferno Bisiklet 7Yeri: Sandbags – Banana

Rengi: Sarı

Bulma Zorluğu: Zor

Bu bisiklet de bir önceki gibi bir geçitte bulunuyor. Banana dediğimiz bölgenin, kum torbalarının olduğu yerin arkasında kendisi. Bu bisiklet benim için çok değerli çünkü genellikle B’de bananada oynamayı severim ve aramızda duygusal bir bağ var.

Bisiklet #8

Inferno Bisiklet 8Yeri: Logs – Ağaç Arkası

Rengi: Sarı

Bulma Zorluğu: Zor

Sekizinci ve son bisikletimiz yine banana bölgesinde, soldaki odunların olduğu bölmede bulunuyor. Ben oyunda 3000 saatini dolduran bir oyuncu olarak, her banana rushlayıp molotof yediğimde bu bisiklete sığınmayı tercih ediyorum. Üstünüze bomba yağması gibi durumlarda gerçekten takım arkadaşlarınız değil, bu bisikletin yardımı dokunuyor.

Bonus Bisiklet

Inferno Bonus BisikletYeri: Mid Girişi

Rengi: Siyah

Bulma Zorluğu: Ekstra

Bu tam olarak bir bisiklet sayılmaz, daha çok İtalya’nın sokak serserileri tarafından çizilmiş bir graffiti. Neyse en azından BoK Crew falan yazmamışlar, buna da şükür…

Inferno Bisiklet Haritası

Inferno Bisiklet Haritası

8 bisiklet ve 8 farklı hikaye. Bu renk renk bisikletlerin haritaya harika bir atmosfer kattığı oldukça açık. Inferno’nun kesinlikle bu bisikletler sayesinde CS:GO’nun en popüler haritalarından biri olduğuna inanıyorum.

Arda

Counter'da rütbe düşmemek için Valorant oynayan bir yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu