CS:GO

CS:GO Space Soldiers Takımı

CS:GO’da yurt dışı turnuvalarında Türkiye’yi çok güzel bir şekilde temsil eden Space Soldiers takımı hakkında tüm bilgileri vereceğiz.

Space Soldiers ne zaman kuruldu?

Space Soldiers takımı, resmi olarak faaliyetlerine 17 Ocak 2015 tarihinde başladı. Aslında Space Soldiers oyuncuları 2014 yıllında Türkiye üzerindeki maçlara çıkmaya başlamışlardı. Takımda Özgür “Woxic” Eker gibi ünlü, şu an bizi Avrupa takımlarında temsil eden oyuncular da bulunuyordu. Ancak takımın resmiyet kazanması ve Avrupa turnuvalarına katılması, yani tüm serüven HLTV üzerinen yayınlanan “Space Soldiers go official” haberi ile başladı.

Takımın ilk resmi oyuncuları:

  • Tugay “TuGuX Keskin: Avrupa Counter-Strike takımlarında oynamış olan TuGuX, Space Soldiers’da IGL yani oyun içi lider pozisyonunda işe başladı.
  • İsmailcan “XANTARES;” Dörtkardeş: Çoğumuzun Can ismi ile tanıdığı XANTARES, daha önce HWA gibi takımlarda oynamıştı. Takımda “Entry Fragger” rolünü üstlendi.
  • Çağatay “DESPE” Sedef: Takımın AWP oyuncusuydu.
  • Emre “E1” Biçer:
  • Cihan “ONLY” Gönek:

Takımın sahibi ve CEO’su Bünyamin Aydın’dır. Koç ve menajer rolünü ise Canpolat “Hardstyle” Yıldıran üstlenmektedir.

Space Soldiers Kadrosu

Space Soldiers takımının güncel kadrosu aşağıdaki gibidir.

Space Soldiers Kadro

Görüldüğü üzere takımın kurulduğu tarihten bu yana XANTARES dışındaki tüm oyuncular değişmiştir. Yeni oyuncular ve görevleri ise:

  • Engin “MAJ3R” Küpeli: TuGuX’un yerine 8 Şubat 2017 tarihinde IGL olarak gelmiştir.
  • Buğra “Calyx” Arkın: Genelde aynı Can gibi Entry Fragger rolünde oynar. İlk başta ngiN oyuncusunun yerine gelmişti.
  • Ahmet “PAZ” Karahoca: Aslında Space Soldiers’da roller biraz karışık çünkü PAZ da Entry Fragger rolünde oynayabiliyor. 1vX dediğimiz clutch durumlarında çok başarılı ve soğukkanlı bir oyuncudur.
  • Engin “ngiN” Kor: Takımda supporter yani destek rolünde oynamaktadır.

Ayrıca Çağatay “Despe” Sedef adlı AWP oyuncusu, hala Space Soldiers bünyesinde yer almaktadır fakat as kadroda bulunmamaktadır.

Space Soldiers Çıkartmaları Çıkışı

CS:GO ELEAGUE Majör Boston 2018 ile birlikte, oyunda bir değişikliğe gidildi ve majör katılımcıları sayısı 12’den 24’e yükseltildi. Böylece Space Soldiers majöre dahil olma hakkını kazanmış oldu. Majöre katılmanın avantajlarından biri ise oyuncu imzali çıkartma ve graffitilerin çıkmasıdır. Çıkartmaları Steam topluluk pazarından alabilirsiniz.

Space Soldiers Çıkartması

Arda

Counter'da rütbe düşmemek için Valorant oynayan bir yazar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu