Steam

Steam Nedir?

Steam, Half Life oyunu ile tanınan Valve tarafından geliştirilmiş bir dijital dağıtım platformudur. Oyunları CD ile almak yerine internet üzerinden satın almanıza olanak sağlar. Ancak Steam’in avantajları sadece bununla bitmiyor, bu buzdağının sadece görünen yüzü.

Steam veya Steamcommunity, aynı zamanda bir sosyal medya platformu olarak da sayılabilir. Aynı Facebook, Instagram’da olduğu gibi kendimize bir hesap yaratırız. Ardından profil oluşturup düzenleriz.

Steam, online oyunların oynanmasında oyunculara büyük bir katkı sağlar. Hikaye tabanlı oyunlarda, ilerlemenizi kendi sunucusu üzerine kaydeder ve böylece bilgisayarınıza format atsanız, hard diskiniz yansa vb. gibi şeyler olursa oyuna kaldığınız bölümden devam edebilirsiniz.

Devasa Steam İndirimleri

Steam platformu, oyunları normalde olduğundan kat ve kat daha ucuza almanızı sağlıyor. Steam’de indirimler asla bitmez, ancak biz yine de neredeyse tüm oyunların birden indirime girdiği 3 dev indirim dönemini sıralaylım:

  • Yaz İndirimleri
  • Kış İndirimleri
  • İlkbahar ve Sonbahar İndirimleri

Bu üç indirim sezonunda da çoğu popüler oyunun fiyatı %60’dan daha fazla düşer. Bu indirimler oyun satın almak için muhteşem zamanlardır.

Arda

Counter'da rütbe düşmemek için Valorant oynayan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu